Spotkanie z Derrickiem de Kerckhove w ramach Dni Nowych Mediów

Prowadzisz bloga, tworzysz własną sztukę w Sieci? Interesuje cię nowa ekonomia (wikinomia) lub fenomen Web 2.0? Dni Nowych Mediów to rzadko spotykana w Polsce okazja, by osobiście zadać pytania i podyskutować z jednym z najbardziej znanych teoretyków nowych mediów na świecie.

Spotkanie odbędzie się o 22 listopada 2008 o godz. 10.00 w Rondzie Sztuki.

Derrick de Kerckhove to były współpracownik i kontynuator myśli Marshalla McLuhana, najważniejszego badacza mediów ubiegłego wieku, który już w latach 60. przewidział oraz opisał mechanizmy globalnej komunikacji i współpracy pomiędzy ludźmi z zastosowaniem nowych technologii. Jest autorem kilkunastu książek, obecnie pracuje m.in. nad publikacją The Era of the Tag, która opisuje najnowsze trendy Internetu, takie jak Web 2.0 oraz sieć semantyczna. Mimo że głównym polem zainteresowań Derricka de Kerckhove są przemiany społeczeństwa, kultury i świadomości człowieka, kanadyjski badacz jest znakomicie obeznany w technologiach cyfrowych, a także globalnej ekonomii i nowych zasadach biznesu (co pokazał np. jako współautor książki McLuhan for Managers).

Po spotkaniu odbędzie się prezentacja Derricka de Kerckhove, zatytułowana Percepcja sztuki nowych mediów – nowa wyobraźnia oraz dyskusja panelowa z udziałem gościa i badaczy mediów z Polski.

Oczywiście zapraszamy do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach w ramach imprezy – wykładach gościa (dotyczących m.in. Web 2.0), sympozjach naukowych z udziałem polskich medioznawców, panelach dyskusyjnych, projekcji wideo, wystawie i koncertach.

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Wszystkie wykłady i dyskusje będą tłumaczone symultanicznie na język polski/angielski.

www.dninowychmediow.pl

Reklamy

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: